ملت پمپ و کاربرد آن در صنعت پلاستیک

 

یکی از اصلی ترین مولفه ها در تولید قطعات پلاستیکی تراکم ساختاری پلیمر و در هم تنیدگی زنجیره های پلیمری است. برای این منظور یکی از موثر ترین راه حل ها، ایجاد فشار بالا در فرایند شکل دهی پلیمر است. وجود فشار موجب در هم تنیدگی زنجیره های پلیمری شده و هیچگونه خلا ساختاری در محصول تولیدی باقی نخواهد ماند.


این مسئله در تولید ورقه ها و شیت های پلیمری از ورق های پی وی سی گرفته تا ورقه های ژئوممبران و پارچه های ملت بلون بسیار حائز اهمیت است، زیرا برای تولید شیت قالب هایی کاربرد دارند که باید سیال پلیمری را از اکسترودر گرفته و گاها تا ۱۰ متر آن را به طرفین پخش کنند و یک شیت ۱۰ متری تحویل دهند. برای این کار به فشار بیار بالایی نیاز است که تولید آن توسط اکسترودر عملا امکان پذیر نیست. برای این منظور از قطعه ای به نام ملت پمپ استفاده می شود که علاوه بر تامین فشار مورد نیاز پشت قالب، جریان سیال را یکنواخت می کند.

 

ملت پمپ و کاربرد آن

 

در صورت عدم وجود ملت پمپ در خطوط تولید ورقه های پلیمری، کیفیت محصول تولید در عرض تغییر میکند، به گونه ای که در وسط محصول تراکم تولید و سرعت تولید بالا بوده ولی در طرفین آن هم کیفیت و هم سرعت بسیار پایین خواهد بود.

 

با استفاده  از ملت پمپ، هم سرعت و دبی خروجی مواد در تمام عرض قالب یکنواخت خواهد بود، هم کیفیت آن.

ملت پمپ و کاربرد آن

 


 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.


 

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون درج منبع پیگرد قانونی خواهد داشت.

امیدواریم مطالب فوق مفید بوده باشد

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

بهساز پلیمر