دستگاه کلندر ( CALENDER)

 

کلندر به قسمتی از خط تولید ورق پلیمری گفته میشود که کار نورد ورق در آن قسمت انجام می‌شود. بصورت معمول دارای 3 غلطک اصلی بوده، که ورق در بین 2 غلطک اصلی نورد شده و سپس با عبور و تماس از دور محیطی غلطک سوم که بوسیله مایع خنک کن داخلی آن دارای حرارت پایینی است موجب سرد شدن کامل ورق تولیدی می‌شود. کلندر نسبت به نوع مواد اولیه ورق و همچنین ضخامت ورق در 3 حالت خوابیده (افقی ) و قائم ( عمودی ) و زاویه دار ( 45 یا 60 درجه ) طراحی و ساخته می‌شود.

در حالت اصولی هر غلطک بصورت جداگانه باید دارای موتور و گیربکس  و اینورتور تغییر دور الکترونیکی برای ایجاد نیروی گردش باشد. البته در بسیاری از کلندر ها بعضی تولید کنندگان از یک موتور برای 3 غلطک استفاده می‌کنند. طول غلطکهایی که برای تولید ورق‌‌‌‌های پلیمری مختلف بکار میرود اکثا به خاطر پر مصرف بودن این سایز بین 60 تا 120 سانتی متر است. البته همکنون در کشور‌‌‌‌های اروپایی ماشین آلات با طول غلطک 6 متر نیز برای تولید ورق‌‌‌‌های ضخیم خاص ساخته شده است.

 

کلندر‌‌‌‌های ساخت شرکت بهسازان پلیمر

 

این واحد تولیدی بصورت عمده کلندر هایی را تولید می‌کند که در خط تولید ورق به سایز قابل استفاده در تولید ظروف یکبار مصرف بکار می‌رود

 

انواع کلندر در زوایا و عرض‌‌‌‌های مختلف برای تولید ورق‌‌‌‌های گیاهی. PVC. PS. ABS. PP

 

کلندر‌‌‌‌های ساخت این واحد با عرض غلطک 50 تا 3000 سانت و قطر غلطک 15 تا 90 سانت قابل ارائه بوده و همچنین بدلیل دقت در ساخت و استفاده از بلبرینگ‌‌‌‌های مخصوص و همچنین سنگ زنی و کروم استاندارد لذا ورق تولید شده در کلندر‌‌‌‌های این شرکت دارای پایینترین و حداقل تلرانس در حدود 10 تا 15 میکرون در عرض 1 متر برای ورق 100 تا 150 میکرون است 

 

 


کلندر عرض 250 سانتی با قطر غلطک 50 سانت برای نورد ورق PP.PE.PS.ABS  ضخامت 1 تا 7 میلی 

 

کلندر‌‌‌‌های ساخت شرکت بهسازان پلیمر

 


کلندر عرض 90 سانت 45 درجه با غلطک قطر 30 سانت برای ورق PP.PS ضخامت 0.2 تا 2 میلی 

 

 

کلندر‌‌‌‌های ساخت شرکت بهسازان پلیمر

 


کلندر بر روی خط تولید ورق تخت 2 تا 8 میلی


کلندر عرض 80 سانت 45 درجه با غلطک قطر 30 سانت برای ورق PP.PS ضخامت 0.2 تا 2 میلی 

 

 

کلندر‌‌‌‌های ساخت شرکت بهسازان پلیمر


کلندر عرض 85 سانت 45 درجه با غلطک قطر 30 سانت برای ورق PP.PS ضخامت 0.2 تا 2 میلی

 

 

کلندر‌‌‌‌های ساخت شرکت بهسازان پلیمر

 

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.


 

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون درج منبع پیگرد قانونی خواهد داشت.

امیدواریم مطالب فوق مفید بوده باشد

گروه صنعتی بهساز پلیمر 

بهساز پلیمر