المنت سرامیکی

المنت های سرامیکی با استفاده از یک قطعه سرامیک با مقاومت بالا تولید میشود که بر روی آن یک پوشش فلزی بکار رفته شده است . تولید گرما در المنت سرامیکی بوسیله جریان الکتریکی داخل سرامیک است که این امر منجر به گرم شدن محیط میشود. المنت های سرامیکی دارای هسته ای از جنس نیکل کروم میباشد . از انواع المنت های سرامیکی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

المنت سرامیکی یک تیکه

المنت سرامیکی دو تیکه

المنت سرامیگی ضد رنگ

المنت سرامیکی دارای ترمینال

المنت سرامیکی تسمه ای

المنت سرامیکی هویه

المنت سرامیکی بخاری برقی

المنت سرامیکی تابشی

 

اجزای بکار گرفته شده در المنت های سرامیکی

المنت سرامیکی از اجزای مختلفی تهیه میشود یکی از این اجزا ، غلاف استیل به جهت مقاومت و حفظ آن است که این غلاف در مقابل زنگ زدگی و دمای بالا و حرارت توانایی مقاومت بالایی را دارا میباشد. از دیگر اجزای آن ، عایق سرامیکی است که به جذب حرارت و جلوگیری از دست دادن انرژی کمک میکند که همین امر باعث میشود تا انرژی و هزینه کاهش میابد.

از دیگر قسمت هایی که در ساخت المنت مورد استفاده قرار میگیرد سیم نیکل به همراه کروم میباشد که در هسته آن مورد استفاده قرار گرفته میشود. سیم نیکل و کروم هردو دارای درجه حرارت بسیار بالایی میباشد.

المنت سرامیکی تابشی ساخت ترکیه 

 

 

مزایای استفاده از المنت های سرامیکی

مهمترین مزیت المنت سرامیکی ، جلوگیری از اتلاف انرژی و هدررفت گرما میباشد . از دیگر مزیت های این المنت میتوان به طول عمر بالای آن در مقایسه با سایر المنت ها اشاره نمود ، به عنوان مثال المنت های میله ای یا سیمی پس از مدتی کار کرد ، شکسته میشوند و غیر استفاده خواهند بود درحالیکه المنت های سرامیکی چنانچه ضربه محکم به بدنه آن وارد نشود میتواند چندین برابر المنت میله ای کار کند. از دیگر مزایای المنت های سرامیگی ، مقاومت خوب و قابل قبول در مقابل سوختن میباشد. مزیت دیگر این المنت ، امنیت بالای آن است ، المنت میله ای و سیمی در تماس با مواد آتش زا دچار حریق میشوند و خساراتی را به بار میآورند اما المنت سرامیکی این گونه نمیباشد.

کاربرد المنت سرامیکی

این نوع المنت ها دارای کاربرد های گسترده و متنوعی میباشد که از جمله مهمترین آن ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

مورد استفاده در دستگاه تزریق پلاستیک

مورد استفاده در صنایع تولید لاستیک

مورد استفاده در صنعت تزریق آلومینیوم

مورد استفاده در صنعت ذوب انواع مواد اولیه

مورد استفاده در سیلندر های مخازن و لوله های صنعتی

 

 

لازم به توضیح و تذکر است که در بین سازندگان دستگاه در ایران فقط  2 یا 3 واحد دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن هستند که گروه صنعتی بهساز پلیمر از سال 79 تحت پروانه بهره برداری سازمان صنایع فعالیت می‌نماید.

و همچنین متاسفانه اکثر آگهی دهندگان در فضای اینترنت با عنوان سازنده دستگاه ظروف یکبارمصرف واسطه می‌باشند و هیچگونه مجوز از اداره صنایع نداشته و حتی نام شرکت و یا نام تجاری انتخاب کرده برای معرفی کالا خود نیز درهیچ اداره و سازمانی ثبت شده نیست.

 

 

 


 

 

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون درج منبع پیگرد قانونی خواهد داشت.

امیدواریم مطالب فوق مفید بوده باشد

گروه صنعتی بهساز پلیمر